Holy Crime, crime of clergy, clergical crime, Ecclesiastical crime, spritual,purity, inocent, Iran, Iranian, Persia, Persian Culture, Art, History Land and People, Poetry, religion, Organizations and directories,Daneshjoo, Nothing but Iran



World will never forget this laughing..

When time comes those who helped criminals to kill more should face world tribunal.



Holy Crime, crime of clergy, Ecclesiastical crime,
menu 1
menu 2
menu 3
menu 4
menu 5
menu 6
menu 7
menu 8
menu 9
menu 10
menu 11
 
Select click, browse
Categories above contains criminal scene, viewers discretion is advised. Submenu are opened for your convenience

If you encountered any broken link (s) or errors messages, please e-mail us with the link address or error message.

Views and Comments (multiple pages)

 


















Executions by hanging are carried out in Islamic Republic of ayatollahs in accordance with the Islamic "eye-for-an-eye" law of retribution, otherwise known as "qesas",



Documents..


خاطره ای تلخ از ایام زندان سید محمود علیزاده طباطبایی وکیل پایه یک دادگستری به نقل از روزنامه شرق

 پانزده سال سابقه کار مستقیم با زندان داشتم، ده سال به عنوان مدیر در سازمان برنامه و پنج سال به عنوان نماینده رئیس جمهور در ستاد مبارزه با مواد مخدر و در این مدت با مشکلات و مسائل زندان به خوبی آشنا بودم. کمبودها و سوءتدبیرها را از نزدیک شاهد بودم.

 یک بار که از زندان روبازی در کرمان بازدید داشتم، مشاهده کردم زندانیان که عموما متهمین مواد مخدر بودند زیر آفتاب وحشتناک کرمان از تشنگی له له می زدند. پرسیدم چرا آب به اینها نمی دهید؟ گفتند اگر آب بخورند نیاز به دستشویی پیدا می کنند و اینجا به اندازه کافی دستشویی نداریم. بار دیگر رئیس زندان ها دعوت کرد بعد از نماز صبح از زندان اوین بند جوانان بازدید داشته باشم که صحنه زجر آوری بود. جوانان به صورت کتابی کنار هم خوابیده بودند و چه فجایعی رخ می داد!

 رئیس وقت سازمان زندان ها می گفت هر وقت شیپور طرح والعادیات 1 به صدا در می آید می دانم که فردا والذاریات من است. چون پلیس با یک حمله هزاران نفر را دستگیر می کند و تحویل من می دهد و من بایستی جا و غذا ولباس و بهداشت آنها را تامین کنم. بر اساس آماری که سازمان زندان ها ارائه می دهد بیش از شصت درصد افرادی که دستگیر و تحویل سازمان می شوند می شوند کمتر از 24 ساعت در زندان می مانند یعنی ضرورتی به دستگیری آنها نبوده و با قرار سبک تری می توانسته اند آزاد باشند. ولی متاسفانه قضات راحت ترین قرار را قرار بازداشت می دانند. و سالیانه صدها هزار نفر بی گناه یا کم گناه به ناحق بازداشت می شوند و شاید دلیلش آن باشد که کمتر کسی جرات می کند علیه بازپرس یا قضاتی که به ناحق حکم بازداشت می دهند شکایت کند و اگر هم شکایتی باشد اثبات آن کار ساده ای نیست.

 رئیس اسبق سازمان زندان ها نقل می کرد فردی به اتهام سرقت یک کبوتر به زندان افتاده و تا کنون بیش از چهل مرغ در زندان خورده است. این بی تدبیری نیست؟ در مرکز یکی از استان ها ظرفیت زندان 400 نفر بود اما بیش از 4800 نفر زندانی در آنجا بازداشت بودند و یک دوم ظرفیت دانشگاه همان استان خالی بود. اگر فلسفه زندان اصلاح مجرمین باشد عقل حکم می کند که هیچ کس را به زندان نفرستیم چون عملکرد ربع قرن زندان ما و چند میلیون نفری که دوران بازداشت غیرقانونی و محکومیت خودرا در زندان گذرانیده اند بیانگر این واقعیت تلخ است که زندان نقش اصلاحی ندارد. ولی اگر فلسفه زندان انتقام از مجرمین باشد اینگونه صدور احکام حبس دقیقا مطابق با هدفی است برای آن افراد را به زندان می فرستیم و به حق کینه توزانه ترین طریق انتقام جویی همین است. 15 سال تجربه مدیریت به اندازه چند ماه تحمل حبس به دانسته های من اضافه نکرد. در چند ماه حبسی که به اتهام نشر اکاذیب علیه سردار نقدی فرمانده وقت حفاظت اطلاعات تحمل کردم واقعیت های تلخی را شاهد بودم.

 یکی از مددجویان زندان به من مراجعه کرد و در خواست کرد با جوانی که به اتهام تخلف رانندگی منجر به صدمه و آسیب بدنی و به علت عجز از پرداخت وثیقه در زندان است و دچار افسردگی شده ملاقات کنم. این جوان نقل می کرد شب اولی که به بند جوانان زندان آمد مورد تعرض قرار گرفته است.

 موضوع را با رئیس زندان در میان گذاشتم و او با خونسردی گفت: چه می توانم بکنم. بند نوجوانان با دوهزار و پانصد نفر زندانی حتی یک نفر مامور هم داخل بند نداریم و این نوجوانان عمدتا به دلایل ناهنجاری هی رفتاری مرتکب جرم های سبک شده اند و به زندان آمده اند و در زندان قابل کنترل نیستند. من این مطالب را به بالاترین مسئول قضایی و سیاسی کشور منتقل کردم. به مسئولین قضایی پیشنهاد دادم خوب است کارآموزان قضایی را برای یک دوره کوتاه هم که شده به زندان ها بفرستند و همانطور که دانشجوی پزشکی بخشی از تحصیلات خود را در بیمارستان می گذراند قضات هم زندان را از نزدیک لمس کنند و بفهمند بعضی اوقات صدور حکم چند روز یا چند ماه حبس آن هم در زندان هایی که آلوده به موادمخدر و ایدز و انواع و اقسام بیماری هاست معادل حکم اعدام است. مطالب فوق قسمتی از خاطرات یک وکیل پایه یکم دادگستری است که چون بسیاری از متهمان به اتهام تکراری نشر اکاذیب چند ماهی زجر زندان را کشیده و خود از نزدیک فجایع محیط زندان را لمس کرده. این تازه مربوط به زندانیانی است که جرم های سبکی مثل دزدیدن یک کبوتر را مرتکب شده اند. در جمهوری اسلامی به کبوتر دزدها و معتادان در زندان های کویر آب نمی دهند و انان را تشنه می دوانند. حساب کنید با زندانیان سیاسی چه می کنند و چه بر سر آنان می اورند. درزندان های حکومت اسلامی اولین استقبال از زندانی چه پسر و چه دختر تعرض به آنان است. منظور آقای وکیل از طرح والعادیات 1 همان طرح های یک هفته ای است که به نام مبارزه با مواد مخدر در سراسر کشور چادرهایی برپا می کردند و به هر کس مظنون می شدند او را بی هیچ بهانه ای به جرم اعتیاد بازداشت می کردند. بسیاری از بازداشت شدگان در این طرح حتی در تمام عمرشان سیگار نکشیده بودند.

 بودند معلمان و اساتید و دانشجویان و فرهیخته گانی که به همین بهانه ماه ها در زندان بودند تا روزی آزمایش خونی انجام شود و ثابت شود آنان معتاد نیستند. در جاده تهران- کاشان خود ما شاهد بودیم چهار نفر از دانشجویان را با وجودیکه کارت دانشجویی داشتند بین راه از اتومبیل پیاده کردند و همانجا به بهانه اعتیاد با دستبند روانه زندان نمودند. در زندان های ایران فجایع بیشمار دقیقه ای رخ می دهد. جوانی که فقط به جرم صحبت با جنس مخالف سر از زندان در می آورد و بعد از گذشت چند روز با آموزش های زندان یک مجرم حرفه ای می شود. روزی خمینی گفت زندان های ایران دانشگاه است به حق درست گفت. شما در بند مجرمان مربوط به چک و مسائل اقتصادی همه قشر آدم و از همه طیف سنی مشاهده می کنید. اکثرا تحصیل کرده، استاد، معلم، پزشک، دانشجو، بازنشسته هایی که به جرم کشیدن چک بی محل آن هم به خاطر مبالغ زیر یک میلیون تومان در زندانند تا فرجی پیدا شود و بتوانند بدهی خود را پرداخته و از زندان آزاد شوند.

 معلمانی که در زندان کار می کنند می گویند در قسمت دارالتادیب ها یکی را از سر کلاس برای اجرای حد شلاق می برند و چند دقیقه بعد دیگری را نیمه جان از مراسم مجازات باز می گردانند. نوجوانان زیر 18 سال در این مراکز عموما دچار افسردگی های شدید روحی هستند و اکثر آنها دست کم یک بار توسط ماموران زندان و یا همبندان خود مورد تعرض جنسی قرار گرفته اند. بعضی از آنان به این وضع عادت کرده اند و خود در زندان جرم می کنند و خود برای شلاق خوردن به محل اجرای حکم می روند. احکامی که دیگر حتی برای نوجوان زندانی حکم تفریح را پیدا کرده. نمی دانم بازرسان حقوق بشر در زندان های ایران چه نکات مثبتی را دیده اند که این همه فاجعه از دید تیزبینشان پنهان مانده. از هر ده جوان ایرانی به طور متوسط شش نفر آن دست کم یک شب زندان را تجربه کرده و کسانی که از این تجربه تلخ مصون مانده اند کسانی هستند که در خانه نشستن را به حضور در اجتماع فاسد ایران امروز ترجیح داده اند. پدران و مادران ایرانی حاضرند تمام سرمایه زندگی خود را صرف خرید وسائل پیش پا افتاده تفریحی چون ماهواره و دستگاه های بازی نمایند تا با این تفریحات کاذب و به دور از تحرک فرزندان خود را در خانه نگه داشته و از گزندهای اجتماع مصون بدارند. ایران سرزمین بی دفاعی است که جوانانش محکوم به نابودی اند. وکلای دادگستری، قضات و زندان بانان ایرانی، آیا زمان آن نرسیده که حداقل با افشای جنایات زندان راه را برای رسیدن به آزادی و دموکراسی و پیرو آن داشتن جامعه ای سالم و به دور از خشونت و ناهنجاری های اجتماعی باز نمایید؟ با هم میهنان خود بهتر از این باشید.

 
Islamic Regime of Ayatollahs has been a living hell since inception (1979).

 

 

IRI Prisons - PDF

IRI Prison's Map - PDF

 

  • Hanged in South of Tehran
  • Holy Leaders convicted..
  • Kurd leader shot..
  • Married women stoned to death..
  • stoned to death...






  • Next