Holy Crime, crime of clergy, clergical crime, Ecclesiastical crime, spritual,purity, inocent, Iran, Iranian, Persia, Persian Culture, Art, History Land and People, Poetry, religion, Organizations and directories,Daneshjoo, Nothing but Iran


World watched, USA approved, Khomeini killed, Khatami smiled, Khameni ordered in cold blood


Holy Crime, crime of clergy, Ecclesiastical crime,

menu 1
menu 2
menu 3
menu 4
menu 5
menu 6
menu 7
menu 8
menu 9
menu 10
menu 11
 
Select click, browse
Categories above contains criminal scene, viewers discretion is advised. Submenu are opened for your convenience

If you encountered any broken link (s) or errors messages, please e-mail us with the link address or error message.

Views and Comments (multiple pages)

 

Hanging (Execution) July, August, September 2015

IRI is the winner of the most execution in less than a year monthsThis site (holycrime.com) does not in any form support the mentality of minorities, separatists, or ethnic cleansing meddling that may cause separation of any section of Iran. This site believe in one Nation and one Land, Iranians and Iran period.

نهاد حقوق بشری: بهروز آلخانی، زندانی سیاسی کرد، اعدام شد


سه شنبه, 04 شهريور ۱۳۹۴ | 26 اگوست ۲۰۱۵ | ایران

"کانون مدافعان حقوق بشر کردستان" از اعدام بهروز آلخانی، زندانی سیاسی خبر داد. آلخانی به ارتباط با پژاک و دخالت در قتل دادستان شهر خوی متهم شده بود. عفو بین‌الملل پیشتر خواسته بود اجرای حکم اعدام آلخانی متوقف شود.

عفو بین‌الملل پیشتر خواسته بود اجرای حکم اعدام بهروز آلخانی متوقف شود

بهروز آلخانی، زندانی سیاسی کُرد که روز سه‌شنبه (۲۵ اوت/ ۳ شهریور) در زندان ارومیه به سلول انفرادی منتقل شده بود، "ساعت یک بامداد چهارشنبه اعدام شد".

"کانون مدافعان حقوق بشر کردستان" ضمن انتشار این خبر نوشت که همزمان حکم اعدام ۵ زندانی دیگر نیز به جرم خرید و فروش مواد مخدر در همین زندان اجرا شده است.

به گفته یک "منبع آگاه" که "کانون مدافعان حقوق بشر کردستان" به آن استناد کرده، جسد هر پنج زندانی دیگر به خانوادهایشان تحویل داده شده است.

به نوشته‌ی پایگاه اینترنتی "کانون مدافعان حقوق بشر کردستان"، یکی از اعضای خانواده آلخانی خبر اعدام وی را تأیید کرده است. گفته شده خانواده آلخانی برای تحویل جنازه "باید از دادگاه نامه بگیرند".

بهروز آلخانی ساعت ۹ صبح سه‌شنبه (۳ شهریورماه) در تماسی تلفنی از زندان به خانواده‌اش گفته بود که برای آخرین بار به دیدار او بروند.

"همکاری با پژاک" و "محاربه"

وبسایت "هرانا"، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بهروز آلخانی را فرزند فارس، متولد سال ۱۳۶۴ و شهروند کرد ساکن سلماس معرفی کرده است. نیروهای امنیتی او و ۱۵ تن دیگر را در تاریخ ۷ بهمن‌ماه ۱۳۸۸ در سلماس و به اتهام "ارتباط با پژاک" (حزب حیات آزاد کردستان) بازداشت کردند. بر این اساس، آلخانی نزدیک به ۱۹ ماه در بازداشتگاه‌های امنیتی سلماس، خوی و ارومیه بوده و از نظر جسمی و روانی شکنجه شده است.

این زندانی در ادامه به مشارکت در قتل ولی حاجی قلی‌زاده، دادستان خوی نیز متهم شد. او در نهایت در شعبه اول دادگاه انقلاب ارومیه به یک بار اعدام "به جرم محاربه از طریق ارتباط با پژاک" و در دادگاه عمومی به یک بار اعدام "به جرم مشارکت در قتل دادستان خوی" محکوم شد.

آلخانی در پرونده‌ای دیگر هم به جرم "حمل و نگهداری سلاح گرم" به تحمل ۱۰ سال حبس محکوم شد. پایگاه اینترنتی "کانون مدافعان حقوق بشر کردستان" به نقل از برادر آلیخانی نوشت: «در هنگام بازداشت هیچ سلاحی از وی کشف نشده و تنها برای اینکه ادله کافی برای اثبات قتل دادستان در اختیار نداشتند این اتهام را به بهروز وارد کردند».

پس از ابطال این حکم در دیوان عالی کشور، دادگاه دیگری در ارومیه آلخانی را به مرگ محکوم کرد. بر این اساس، متهم بار دیگر تقاضای تجدید نظر در حکم کرده، اما حکم پیش از اعلام نتیجه اجرا شده است.

سازمان حقوق بشری عفو بین‌الملل یک روز پیش از اعدام بهروز آلخانی، خواستار توقف اجرای حکم شده بود. سعید بومدوها، معاون مدیر بخش خاورمیانه و شمال آفریقای عفو بین‌الملل، اجرای حکم اعدام را در حالی که زندانی در انتظار نتیجه درخواست تجدید نظر است، "نقض فاحش قوانین ایران و قوانین بین‌المللی" و "توهین به عدالت" برشمرده بود.
Courtesy of the Respected site


سیروان نژاوی، زندانی کرد در جمهوری اسلامی (ایران) اعدام شد


سه شنبه, 19 امرداد ۱۳۹۴ | 11 ۀکوست ۲۰۱۵ | ایران ۱۸:۱۸

گزارش‌های رسیده از ایران حاکی است که سیروان نژاوی، زندانی کرد به اتهام "محاربه" از طریق عضویت در "حزب حیات آزاد کردستان" پژاک صبح روز یکشنبه ۱۸ مردادماه در زندان تبریز اعدام شده است. برادر این زندانی در گفتگو با گروه‌های مدافع حقوق بشر و رسانه های کردی ضمن تائید این خبر گفت که ماموران حکومتی با اعضای خانواده او تماس گرفته اند و از آنها خواسته اند که برای تحویل گرفتن جنازه آقای نژاوی به زندان مراجعه کنند. SirvanNazhaviKurd

برادر سیروان نژاوی روز گذشته در گفتگو با شبکه‌ حقوق بشر کردستان گفت که پیکر برادرش در یکی از سردخانه‌های گورستان شهر تبریز به آنها تحویل داده شده است.

سیروان نژاوی از اهالی سردشت به همراه ابراهیم عیسی پور در تیرماه سال ۹۰ به اتهام عضویت در پژاک بازداشت شدند. شعبه یک دادگاه انقلاب شهر مهاباد به ریاست قاضی جوادی کیا حدود یک سال بعد در فروردین ماه سال ۹۱ آقای نژاوی را به اعدام محکوم کرد.

براساس گزارش‎های منتشر شده، آقای نژاوی در زمان محاکمه از دسترسی به وکیل محروم بوده است.

سیروان نژاوی و ابراهیم عیسی‌پور ۲۹ بهمن سال گذشته جهت اجرای حکم اعدام از زندان مرکزی ارومیه به زندان مرکزی تبریز منتقل شدند ولی حکم اعدام اجرا نشد.

ابراهیم عیسی‌پور ماه گذشته به زندان مرکزی ارومیه بازگردانده شد.
Courtesy of the Respected site