Holy Crime, crime of clergy, clergical crime, Ecclesiastical crime, spritual,purity, inocent, Iran, Iranian, Persia, Persian Culture, Art, History Land and People, Poetry, religion, Organizations and directories,Daneshjoo, Nothing but Iran


World watched, USA approved, Khomeini killed, Khatami smiled, Khameni ordered in cold blood


Holy Crime, crime of clergy, Ecclesiastical crime,

menu 1
menu 2
menu 3
menu 4
menu 5
menu 6
menu 7
menu 8
menu 9
menu 10
menu 11
 
Select click, browse
Categories above contains criminal scene, viewers discretion is advised. Submenu are opened for your convenience

If you encountered any broken link (s) or errors messages, please e-mail us with the link address or error message.

Views and Comments (multiple pages)

 

Hanging (Execution) April, May June 2020

IRI is the winner of the most execution in less than a year monthsThis site (holycrime.com) does not in any form support the mentality of minorities, separatists, or ethnic cleansing meddling that may cause separation of any section of Iran. This site believe in one Nation and one Land, Iranians and Iran period.

ارسلان خودکام ۴۷ ساله محکوم به اعدام شدد

10 April- 2020

Arsalan
دادسرای نظامی ارومیه ارسلان خودکام را به اتهام "جاسوسی برای حزب دمکرات کردستان" در محاکمه‌ای نیم‌ساعته به مرگ محکوم کرد.

یک کودک-مجرم را هم اعدام کردند

چهارشنبه، 03 ارديبهشت ماه 1399 = 22-04 2020

شایان سعیدپور که در سن ۱۷ سالگی مرتکب قتل شده بود، اعدام شد. او از جمله ده‌ها زندانی بود که هشتم فروردین از زندان سقز فرار کرده بود، اما مجددا دستگیر شد. روز گذشته پدر او گفته بود دادستان سقز بر اعدام پسرش پافشاری می‌کند.

حکم اعدام شایان سعیدپور صبح امروز در زندان سقز اجرا شد.
SaeedSalimi
بنابر حکم دادگاه، شایان سعیدپور، به خاطر قتل عمد سلیمان آزادی، در جریان یک درگیری در سال ۱۳۹۴ به اعدام محکوم شده بود. او در زمان ارتکاب جرم کمتر از ۱۸ سال داشت و "کودک مجرم" به شمار می‌آمد.

پیشتر یکی از بستگان شایان سعیدپور به سازمان حقوق بشر ایران گفته بود که او از بیماری حاد روحی رنج می‌برد و از دی ماه سال ۱۳۹۳ تحت نظر روانپزشک بوده است. بنابر کنوانسیون حقوق کودک که ایران نیز به آن پیوسته است، اعدام کودکان مجرم ممنوع است. ایران در سال ۱۳۷۲ رسما این کنوانسیون را پذیرفت؛ مشروط بر آن که مفاد آن در هر مورد و هر زمان در تعارض با قوانین داخلی و موازین اسلامی باشد از طرف دولت این کشور "لازم‌الرعایه" نباشد.

روز گذشته صلاح سعیدپور، پدر شایان گفته بود همراه شماری از شهروندان شهر سقز به دنبال کسب رضایت خانواده مقتول است.

او اما همزمان هشدار داده بود که دادستان سقز به دنبال اجرای حکم پسرش است.

شایان سعیدپور هشتم فروردین پس از شورش در زندان سقز، همراه حدود ۷۰ زندانی دیگر موفق به فرار از زندان شد. او اما چند روز بعد مجددا در بانه بازداشت و به زندان سقز منتقل شد.

دیروز، پدر این شایان سعیدپور به شبکه حقوق بشر کردستان گفته بود که مأموران زندان به او گفته‌اند که "از تهران پیگیر اجرای حکم هستند و علیرضا رضاپور، دادستان سقز مصر به اجرای آن است. موضوع فرار شایان و دیگران از زندان سقز هم آنها را مصرتر کرده است و می‌خواهند تا قبل از ماه رمضان احکام اعدام تعدادی از زندانیان در سقز و بانه و سنندج را اجرا کنند".

چندروز پیش نیز، دستگاه قضایی جمهوری اسلامی (ايران) حکم اعدام مصطفی سلیمی را اجرا کرد. او نیز از جمله زندانیانی بود که چند روز پس از فرار از زندان سقز، بازداشت و به فاصله کوتاهی اعدام شد.

پیشتر، سازمان عفو بین‌الملل و شماری دیگر از نهادهای حقوق بشری درباره اعدام محمد کلهر، برزان نصرالله‌زاده و شایان سعیدپور هشدار داده بودند. خبرگزاری هرانا – صبح امروز سه‌شنبه ۲ اردیبهشت حکم اعدام شایان سعیدپور کودک-مجرم زندانی در زندان سقز به اجرا درآمد. وی در پی شورش اخیر در زندان سقز موفق به فرار از زندان شده بود اما مدتی بعد بازداشت شد. به نظر می‌رسد تسریع روند اجرای احکام اعدام در این زندان با مسئله فرار زندانیان مرتبط است.

شایان سعیدپور که به اتهام قتل در زندان به سر می برد در زمان حادثه کمتر از ۱۸ سال سن داشته است. علاوه بر صغر سن، مدارکی وجود دارد که نشان می دهد شایان سعیدپور پیش از وقوع حادثه قتل تحت نظر روانپزشک بوده است. شایان سعیدپور پیش از این حادثه عضو تیم ورزش‌های زورخانه‌ای استان کردستان بود و سابقه مقام قهرمانی استانی و مقام سوم کشوری را در پرونده خود دارد.

با این حالی یک عضو خانواده سعیدپور در گفت و گو با هرانا از سابقه بیماری روانی وی خبر داده و گفته بود : “شایان از دی‌ماه ۹۳ تحت نظر روانپزشک بوده است”.

حضور مردم در خاکسپاری شورشی اعدام شده سقز
SaghezSalimi
مصطفی سلیمی؛ وصیت کردە بود که در کنار مزار مادرش که چند سال قبل با شنیدن حکم اعدام پسرش دق مرگ شد، دفن شود

یک زندانی زندان سقز که پیش تر دست به شورش زده و موفق به فرار از زندان شده بود، صبح روز شنبه ۲۳فروردین ماه اعدام شد.

به گزارش هرنا، مصطفی سلیمی در تاریخ ۸ فروردین ماه به همراه حدود ۸۰ زندانی دیگر موفق به فرار از زندان سقز شد اما مجددا بازداشت و به زندان بازگردانده شد. این واقعه در پی افزایش نگرانی زندانیان در رابطه با شیوع ویروس کرونا و تاخیر در بررسی پرونده‌های زندانیان برای اعزام آنها به مرخصی، شکل گرفته بود.

مصطفی سلیمی متولد چهارم تیرماه ۱۳۴۶، پیمانکار شرکت گاز، فروردین ماه ۱۳۸۲ بازداشت و با اتهام “محاربه” از طریق درگیری با نیروی انتظامی محاکمه و به ۱۵ سال حبس تعزیری به اعدام محکوم شده بود. آقای سلیمی تا سال ۱۳۷۰ در یکی از احزاب اپوزیسیون کردستان عضویت داشت. این زندانی طی ۱۷ سال گذشته در زندان چندین بار در اعتراض به ناعادلانه بودن حکمش دست به اعتصاب غذا زده بود.

گزارش عفو بین الملل: جنایت خامنه‌ای در زندانها

عفو بین‌الملل در گزارشی که امروز منتشر کرده، جمهوری اسلامی را متهم می‌کند که در جریان شورش های اخیر در زندانها به دلیل کرونا، دستکم ۳۶ نفر را به قتل رسانده‌ است.

این سازمان حقوق بشری اعلام کرد: در روزهای اخیر، هزاران زندانی دست کم در هشت زندان در نقاط مختلف ایران به برپایی اعتراضاتی برای ابراز نگرانی از آلودگی زندانها به ویروس کرونا اقدام کرده‌اند؛ این اعتراضات با واکنش مرگبار مأموران زندان و نیروهای امنیتی مواجه شده است. این گزارش می افزاید: گردانندگان زندان‌ها به جای شنیدن اعتراضات، به یاری مأموران امنیتی به شدت آنها را سرکوب کرده، دهها نفر را به قتل رسانده و عده بیشتری را زخمی کرده‌اند.

معاون دفتر خاورمیانه و شمال آفریقای عفو بین‌الملل گفته است: حکومت جمهوری اسلامی به جای رسیدگی به خواسته‌های منطقی زندانیان آنها را به قتل می‌رسانند تا صدای اعتراض آنها به گوش کسی نرسد.

وی ضمن تأکید بر این که تأمین سلامت از حقوق اساسی زندانیان است، خواستار تشکیل یک هیئت مستقل برای تحقیق درباره تعرضات غیرقانونی مأموران جمهوری اسلامی شده است.

 

Courtesy of the Respected site-